1. Wraz z pierwszym dniem czerwca rozpoczęliśmy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do wspólnej modlitwy litanią, odmówienia aktu Wynagrodzenia oraz krótkiego rozważania zapraszamy codziennie o g. 1800
 2. Dziś, z okazji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy świętej o g. 1215 do nabożeństwa czerwcowego.
 3. W naszej diecezji obchodzimy dziś XVII Święto Dziękczynienia, które przebiega pod hasłem Dziękujemy za służbę człowiekowi. O g. 740 z pl. Marszałka Piłsudskiego wyruszyła procesja z relikwiami Świętej Jadwigi, Króla Polski, która zakończy/ła się uroczystą mszą świętą o g. 1200 w Świątyni Opatrzności Bożej. Za chwilę, przed błogosławieństwem, odmówimy akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej. Przy wyjściu z kościoła, zbierane są do skarbony ofiary na rzecz budowy Świątyni.
 4. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • środa – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
  • piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 5. Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie, szczególnie domu bł. Aniceta Koplińskiego. Najświętsze Serce Jezusa, dom Boży i brama niebios, niech będzie Waszym schronieniem i umocnieniem we wszystkich trudnościach.

Niepokalane Serce Maryi, lata XIX/XX w., Muzeum w Pińczowie