Komunikaty duszpasterskie2018-07-09T16:52:40+02:00

X NIEDZIELA ZWYKŁA 09 CZERWCA 2024

 1. Rozpoczęliśmy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do wspólnej modlitwy litanią, odmówienia aktu Wynagrodzenia oraz krótkiego rozważania zapraszamy codziennie o g. 1800
 2. Dziś w naszym kościele dodatkowa msza święta o g. 1400, która kończy misję ewangelizacyjną Talitha kum prowadzoną w tym tygodniu przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia. Po Eucharystii piknik w Ogrodzie Krasińskich.
 3. Wraz z Apostolstwem Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz Zakonem Rycerzy Jana Pawła II zapraszamy w najbliższą sobotę o g. 1830 na mszę świętą w intencji dusz cierpiących w czyśćcu, a po niej na Transitus Christi – Nabożeństwo Przejścia. Chcemy rozważać tajemnicę Wielkiej Soboty, zatrzymując się przy pięciu stacjach przejścia Pana przez wydarzenie śmierci ku zmartwychwstaniu.
 4. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – wspomnienie błogosławionych męczenników Tomasza i Leonarda z Baabdath, kapucynów;
  • wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;
  • środa – wspomnienie błogosławionych kapucynów, męczenników II Wojny Światowej: Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofika, Floriana Stępniaka, Fidelisa Chojnackiego, Symforiana Duckiego;
  • czwartek – święto św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
  • piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 5. W najbliższy wtorek wspominamy bł. Aniceta Koplińskiego, jałmużnika przedwojennej Warszawy, patrona naszej jadłodajni dla ubogich. Dziękujemy Bogu za dzieło jego życia i chcemy wciąż prosić o jego wstawiennictwo. Zachęcamy do wzięcia z zakrystii litanii do Błogosławionego. Dobry Bóg niech Wam wynagrodzi Waszą hojność, okazywaną nam oraz ubogim.

8 czerwca 2024|
Przejdź do góry