1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w Kościele liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  2. Dzisiaj, 13 stycznia, w Lublinie trzech naszych braci złoży profesję wieczystą. Polecamy ich Waszej modlitwie.
  3. We czwartek, 17 stycznia, w Kościele Katolickim w Polsce będzie obchodzony XXI Dzień Judaizmu pod hasłem: Nie przychodzę, żeby zatracać (Oz 11,9). Szczegółowy program obchodów Dnia Judaizmu znajduje się na stronie internetowej naszej archidiecezji oraz na plakacie.
  4. W roku bieżącym Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który tradycyjnie trwa od piątku, 18 stycznia do piątku, 25 stycznia, będzie obchodzony pod hasłem: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20). Centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza zostanie odprawione w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza, przy Rynku Nowego Miasta 2, w niedzielę, 20 stycznia tego roku o godz. 15: 00. Harmonogram nabożeństw i spotkań ekumenicznych można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Rady Ekumenicznej.
  5. Zachęcamy, aby 1% podatku dochodowego przekazać bezpośrednio na Fundację Kapucyńską im. bł. Aniceta Koplińskiego, która wspiera warszawski klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w prowadzeniu Domu bł. Aniceta dla posługi ludziom bezdomnym i potrzebującym pomocy materialnej oraz duchowej. Codziennie wydajemy około 300 posiłków osobom głodnym i zziębniętym, troszczymy się też dla nich o odzież, obuwie, wsparcie medyczne i różnorodną pomoc w procesie wychodzenia z bezdomności.
  6. Aby zadysponować na rzecz Fundacji Kapucyńskiej kwotę jednego procenta swojego podatku dochodowego należy:
  • w pkt. 137 wpisać numer KRS Fundacji Kapucyńskiej – 0000373790
  • w pkt. 139 wpisać „Jadłodajnia dla bezdomnych”
  • w pkt. 140 koniecznie zaznaczyć X

Za każde dobro, jakiego od Was doświadczamy, niech wynagrodzi Wam Jezus, nowonarodzony Syn Boży, przez wstawiennictwo świętego Franciszka z Asyżu. Dziękując dzisiaj Bogu za naszą konsekrację chrztu świętego, trwajmy w radości Pana.