1. Dzisiaj, w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, wspominamy Pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Adoracja Największego Sakramentu będzie po Mszy św. o godz. 12:15 do godz. 18:30.
  3. Spowiedź w naszym kościele odbywa się według stałego porządku, za wyjątkiem Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę spowiadamy od godz. 8:00 do 12:00 i od godz.15:00 godz. 17:30.
  4. Wieczorne nabożeństwa tegorocznego Triduum Paschalnego w naszym kościele będziemy sprawować bez udziału ludu. W te trzy dni od godziny 17:30 nasz kościół będzie zamknięty.
  5. Wielki Piątek. Obowiązuje nas post ścisły pod względem jakościowym (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) oraz ilościowym (jeden posiłek do syta, a dwa lekkie).
  6. Wielka Sobota. Z racji na ogólne przepisy stanu epidemii nie jest możliwa tradycyjna forma błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę. Zachęcamy Wiernych do pobłogosławienia pokarmów w ramach liturgii domowej, podczas śniadania wielkanocnego, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny.
  7. Zachęcamy do prywatnej modlitwy w Wielki Piątek w ciągu całego dnia, a w Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim w naszym kościele.
  8. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Nie będzie procesji rezurekcyjnej w poranek Wielkanocny. Pierwsza Msza św. w naszym kościele zostanie odprawiona o godz. 7:00. Pozostałe Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego.
  9. Przeżyjmy te wielkie wydarzenia naszej wiary w duchu skupienia rozważając tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Skorzystajmy z zapowiadanych transmisji nabożeństw Triduum Paschalnego przez radio, telewizję lub internet. Niech ten trudny czas połączy nas w solidarnej i serdecznej modlitwie ku pogłębieniu naszej wiary.

Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie duchowe i materialne dla naszego klasztoru i prowadzonego przy nim Domu bł. Aniceta dla bezdomnych. Zapewniamy o naszej modlitwie w intencji Przyjaciół i Dobrodziejów.