1. Dzisiaj, w Niedzielę Palmową, Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio rozprowadza przed kościołem wykonane przez siebie palemki wielkanocne. Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na pomoc dla podopiecznych Towarzystwa.
  2. W Wielki Czwartek, 18 kwietnia, o godz. 10:00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza św. Krzyżma. W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Jest to jedyna Msza tego dnia. Po zakończeniu Eucharystii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. Adoracja będzie trwała do godz. 22:00.
  3. W Wielki Piątek, 19 kwietnia, Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18:00. Tego dnia Kościół Katolicki nie sprawuje Eucharystii. Adoracja przy Grobie Pańskim trwać będzie do godz. 23:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tegoż dnia o godz. 20:00 przy kościele akademickim św. Anny rozpocznie się centralne dla Warszawy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  4. W Wielką Sobotę, 20 kwietnia, Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się u nas o godz. 20:00. Na tę Liturgię przynosimy ze sobą świece. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie odbywało się od godz. 08:00 do 15:00, co pół godziny. Adoracji w nocy nie będzie. Po radosnym „Alleluja, Pan Zmartwychwstał” wyśpiewanym w czasie Liturgii Paschalnej spotkamy się jak ewangeliczne niewiasty w niedzielny poranek przy pustym grobie Chrystusa, by w procesji eucharystycznej uwielbić Boga za Jego miłość silniejszą od śmierci. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja rozpocznie się o godz. 06:00, z tej racji Mszy o godz. 07: 00 nie będzie.
  5. W przeżywaniu liturgii Świętego Triduum Paschalnego będzie towarzyszył nam chór Seraphica działający przy naszym klasztorze.
  6. Spowiedź w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie trwała przez cały dzień od godz. 07:00. Koniec spowiedzi, pół godziny przed rozpoczęciem Liturgii danego dnia.

Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie duchowe i materialne klasztoru i prowadzonego przy nim Domu bł. Aniceta w posłudze dla bezdomnych. Zapewniamy o naszej modlitwie w intencji Przyjaciół i Dobrodziejów.