1. Dzisiaj, w Niedzielę Palmową, Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio rozprowadza przed kościołem wykonane przez siebie palemki wielkanocne. Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na pomoc dla podopiecznych Towarzystwa.
  2. W Wielki Czwartek, 29 marca, o godz. 10.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela, zostanie odprawiona  Msza Święta Krzyżma. W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Jest to jedyna Msza tego dnia. Na zakończenie Eucharystii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.
  3. W Wielki Piątek, 30 marca, liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00.  Natomiast o godz. 20.00 przy kościele akademickim św. Anny, rozpocznie się centralne nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Tego dnia  Kościół nie sprawuje Eucharystii. Adoracja przy Grobie Pańskim trwać będzie do godz. 23.00. W  tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W Wielką Sobotę, 31 marca, liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00, na którą przynosimy ze sobą świece. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 15.00, co pół godziny. Adoracji w nocy nie będzie. Po radosnym „Alleluja, Pan Zmartwychwstał”  wyśpiewanym w czasie liturgii paschalnej spotkamy się jak ewangeliczne niewiasty w niedzielny poranek przy pustym grobie Chrystusa, by w procesji Eucharystycznej uwielbić Boga za jego miłość silniejszą od śmierci. W Niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja rozpocznie się o godz. 6.00, z tej racji Mszy o godz. 7.00 nie będzie.
  5. W przeżywaniu liturgii Triduum Paschalnego będzie towarzyszył nam chór istniejący przy naszym Klasztorze.
  6. Spowiedź w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę przez cały dzień od godz. 7.00. Koniec spowiedzi, pół godziny przed rozpoczęciem liturgii.
  7. Serdecznie dziękujemy Państwu za duchowe i materialnie wsparcie Klasztoru i prowadzonych przy nim dzieł. Zapewniamy o naszej  modlitwie w intencji Przyjaciół i Dobrodziejów.