1. Rozpoczęliśmy dziś obchody Wielkiego Tygodnia, a więc największych tajemnic naszej wiary. Przeżyjmy ten czas w większej łączności z Bogiem i wzajemnej miłości. Znajdźmy czas na uczestnictwo w nabożeństwach Triduum Paschalnego, tych trzech najważniejszych dni celebracji Wielkanocnej. Jeśli nie będziemy uczestniczyć w nabożeństwach ze względu na ograniczenia ilości osób, to przyjdźmy na indywidualną adorację w ciągu dnia lub też po zakończeniu liturgii wieczorem. Skorzystajmy także z zapowiadanych transmisji nabożeństw Triduum Paschalnego przez radio, telewizję i internet.
  2. W Wielki Czwartek w naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18:00. Jest to jedyna Msza święta tego dnia. Na zakończenie Eucharystii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy w kaplicy Matki Bożej. Adoracja będzie do godziny 22:00.
  3. W Wielki Piątek zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 9:00, a zwłaszcza tych, którzy nie będą uczestniczyć w wieczornej celebracji. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18:00. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. Adoracja przy Grobie Pańskim trwać będzie do godziny 22:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to znaczy spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie, obowiązuje także wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 20:00. Przynosimy na nią świece. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godziny 09:00 do godziny 15:00, co pół godziny. W oczekiwaniu na poświecenie zajmujemy miejsca w ławkach w nawie głównej kościoła, trzymając przy sobie przyniesione pokarmy. Podczas samego aktu poświecenia pozostajemy na swoim miejscu w ławkach. Adoracji w nocy nie będzie. Po radosnym „Alleluja, Pan Zmartwychwstał” wyśpiewanym w czasie Liturgii Paschalnej spotkamy się, jak ewangeliczne niewiasty, w niedzielny poranek przy pustym grobie Chrystusa, aby uwielbić Boga za Jego miłość silniejszą od śmierci. W Niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja rozpocznie się o godz. 06:30. Z tej racji Mszy świętej o godzinie 07:00 nie będzie. Nie będzie też procesji przed kościołem, a jedynie kapłani z asystą udadzą się z krótką procesją wewnątrz kościoła. Pozostałe Msze święte odprawiane będą według porządku niedzielnego.
  5. Spowiedź w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę trwać będzie przez cały dzień od godziny 07:00 do godziny 17:00.
  6. Bardzo prosimy o wzajemną troskę i zrozumienie podczas uczestnictwa w nabożeństwach i zachowywanie obowiązujących aktualnie obostrzeń sanitarnych. Tylko wspólna troskliwość i szacunek pomoże nam przetrwać ten trudny czas ograniczeń. Prosimy o korzystanie z miejsc także w nawach bocznych, w kaplicy Matki Bożej czy też w otwartej kaplicy Miłosierdzia przy zakrystii, aby nie gromadzić się zbytnio w nawie głównej i zachować bezpieczny dystans.

Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie duchowe i materialne dla kościoła, klasztoru i prowadzonego przy nim Domu bł. Aniceta dla bezdomnych i potrzebujących. Zapewniamy o naszej modlitwie w intencji Przyjaciół i Dobrodziejów.