1. W pierwszą niedzielę czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej obchodzimy XIII Święto Dziękczynienia, którego hasłem w tym roku są słowa: „Dziękujemy i zawierzamy Bożej Opatrzności obecny czas Kościoła i świata”, co jest ważną intencją w tym trudnym dla wielu z nas czasie. Trwajmy ufnie na modlitwie przed Bogiem, choć pandemia Covid-19 uniemożliwia dziś odbycie dorocznej pielgrzymki z placu marszałka Józefa Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej, którą tradycyjnie rozpoczynały się obchody Święta Dziękczynienia.
  2. We czwartek, 11 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną centralna procesja Bożego Ciała nie odbędzie się. Zachęcamy wiernych do udziału w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w kościołach parafialnych.
  3. W tym dniu o godz. 10:00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie zostanie odprawiona Msza święta koncelebrowana przez kard. Kazimierza Nycza, metropolitę warszawskiego, bp. gen. bryg. Józefa Guzdka, biskupa polowego Wojska Polskiego, oraz biskupów pomocniczych archidiecezji warszawskiej.
  4. Po zakończeniu tej Mszy świętej z archikatedry wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem i przejdzie ulicami Starego Miasta do katedry polowej Wojska Polskiego.
  5. Na zakończenie uroczystości kard. Kazimierz Nycz wygłosi kazanie i udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
  6. W sobotę, 12 czerwca, wspomnienie liturgiczne błogosławionych 108 Męczenników czasu II wojny światowej, wśród których jest między innymi nasz współbrat, błogosławiony Anicet Kopliński. To jego imieniem został nazwany Dom dla ubogich i bezdomnych przy naszym klasztorze.
  7. Za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego kościoła, klasztoru i Domu błogosławionego Aniceta, jałmużnika Warszawy, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem.

Wszystkim życzymy owocnej kontemplacji tajemnicy Boga Trójjedynego.