1. Dzisiaj dobiega końca czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  2. We wtorek, 1 czerwca, rozpoczynają się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane w naszym kościele codziennie o godzinie 18:00. W tym roku przypada 100. rocznica poświecenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zachęcamy więc do ożywienia kultu Najświętszego Serca i szczególnej modlitwy za naszą Ojczyznę.
  3. W czwartek, 3 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną nie odbędzie się centralna warszawska procesja Bożego Ciała. Zachęcamy wiernych do udziału w obchodach uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w kościołach parafialnych.
  4. W tym dniu o godzinnie 10:00 w bazylice archikatedralnej świętego Jana Chrzciciela w Warszawie zostanie odprawiona Msza święta koncelebrowana. Po tej Mszy Świętej z archikatedry wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem, przechodząc ulicami Starego Miasta aż do katedry polowej Wojska Polskiego.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Zapraszamy na wspólną modlitwę o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, jak też o świętość życia dla powołanych. Zachęcamy do wynagradzania Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy własne i słabości naszych bliźnich oraz do powierzenia się w Niepokalanym Sercu Maryi.
  6. Za tydzień, w pierwszą niedzielę czerwca, w Świątyni Opatrzności Bożej będziemy obchodzić XIV Święto Dziękczynienia. Trwająca pandemia Covid-19 uniemożliwia jednak odbycie corocznej pielgrzymki z placu marszałka Józefa Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej z udziałem wiernych, którą tradycyjnie rozpoczynały się obchody Święta Dziękczynienia.
  7. Także w przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 12:15 aż do wieczora. Msza święta o godzinie 18:30 sprawowana będzie w intencji naszej Ojczyzny.
  8. W piątek, 28 maja, została zainstalowana przed naszym kościołem rzeźba nosząca tytuł: Ławeczka z Bezdomnym Jezusem. Rzeźba ta jest dziełem kanadyjskiego artysty Timothy Schmalz’a, którego twórczość w znacznej części odwołuje się do tematyki sakralnej, zwłaszcza poprzez nawiązywanie do tekstów Ewangelii według świętego Mateusza. Dzieło umieszczone przy wejściu do naszego kościoła jest symbolem posługi, jaką bracia kapucyni pełnią na rzecz bezdomnych i ludzi potrzebujących.
  9. Za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego kościoła, remontu klasztoru i Domu błogosławionego Aniceta Jałmużnika, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem.

Wszystkim życzymy głębi kontemplacji tajemnicy Boga Trójjedynego.