1. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Na modlitwę zapraszamy w ramach nabożeństwa o g. 1800, aby według zachęty św. Franciszka z Asyżu „posiąść Ducha Pańskiego wraz z Jego uświęcającym działaniem”.
 2. Dziś, w naszym kościele w Lublinie, dwóch z naszych braci – Piotr Zacharski i Mateusz Kamecki – przyjmie/przyjęło święcenia prezbiteratu. Polecamy ich Waszej modlitwie.
 3. Wraz z pierwszym dniem czerwca rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do wspólnej modlitwy zachęcamy o g. 1800.
 4. W dn. 3-4 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca oraz II Ogólnopolski Kongres Różańcowy pod hasłem Uczynić różaniec modlitwą wszystkich. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem.
 5. Za tydzień w niedzielę, 5 czerwca, w ramach XV Święta Dziękczynienia, przeżywać będziemy ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację Stefana kard. Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. O g. 740 z archikatedry warszawskiej wyruszy procesja dziękczynna z relikwiami Błogosławionych, która przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Tamże uroczysta msza święta z udziałem Episkopatu Polski.
 6. W kalendarzu liturgicznym:
  • wtorek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • środa – wspomnienie św. Justyna, męczennika;
  • czwartek – wspomnienie św. Feliksa z Nikozji, kapucyna.
  • piątek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 7. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiary składane na jadłodajnię dla bezdomnych i potrzebujących oraz za każdy wyraz Waszej życzliwości. Niech Bóg wynagrodzi Wam swym błogosławieństwem.