1. W ramach bezpośredniego duszpasterskiego przygotowania do beatyfikacji księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego będą odbywały się w naszej archidiecezji dwa stałe wydarzenia:
  • cykl konferencji zatytułowany „Myśląc z Wyszyńskim” (w każdy trzeci czwartek miesiąca);
  • oraz modlitwa wiernych z poszczególnych dekanatów, w archikatedrze warszawskiej (28 dnia każdego miesiąca), począwszy od listopada 2019 do maja 2020 roku.
  1. We czwartek, 28 listopada o godz. 19:00 w archikatedrze warszawskiej będzie celebrowana Msza św. pod przewodnictwem bp. Michała Janochy, a po niej wygłoszona prelekcja prof. Pawła Skibińskiego pt. „Prymas, Polak, mąż stanu”.
  2. W piątek, 29 listopada, w rocznicę zatwierdzenia przez papieża Honoriusza III Reguły św. Franciszka z Asyżu, obchodzimy w naszej rodzinie zakonnej święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego.
  3. W najbliższą niedzielę, 1 grudnia, przypada 1. Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa Pana i jednocześnie czasem przygotowania naszych serc do godnego przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa adwentowe w naszym kościele: codziennie o godz. 6:35 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a o godz. 7:00 Msza św. Roratnia, według formularza o Matce Bożej, z krótką homilią.
  5. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, 1 grudnia, będzie niedzielą adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12:15 aż do wieczornej Eucharystii, sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny. Zachęcamy do modlitewnego trwania przed Jezusem.
  6. „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”, poucza nas Jezus. Za wszelkie dobro i życzliwość okazywaną nam nieustannie oraz hojne wsparcie w prowadzeniu Domu bł. Aniceta dla ubogich i potrzebujących, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem.

Serdecznie życzymy błogosławionych dni adwentowych!