1. Dziś, na poziomie diecezji, obchodzimy XXXVII Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem Maryja wstała i poszła z pośpiechem (Łk 1,39). W naszej modlitwie pamiętajmy dziś szczególnie o ludziach młodych.
 2. Na kolejną katechezę dla dorosłych zapraszamy w poniedziałek po mszy św. wieczornej. Tematem w tym miesiącu będzie Grzech jako zaburzenie relacji z Bogiem. Katechezę wygłosi br. Michał Baczkura, sekretarz ds. powołań.
 3. Natomiast we wtorek, bracia z Centrum Duchowości Honoratianum w Zakroczymiu, zapraszają do naszego kościoła na konferencję z cyklu Duchowość bez lęku. Tematem będzie Historia zbawienia a historia zastraszenia. Spotkanie rozpocznie się o 1930, a po konferencji będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  Duchowość bez lęku w Warszawie 22 XI 2022 – Honoratianum (centrumkapucyni.pl)
 4. W najbliższą środę, 23 listopada, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Pio na nabożeństwo za wstawiennictwem Świętego na godz. 1800, a po nim na mszę świętą. Prośby można składać w zakrystii.
 5. W miesiącu listopadzie szczególnie zachęcamy do modlitwy za cierpiących w czyśccu. W naszym kościele będziemy polecamy zmarłych na różańcu o g. 1800, a następnie sprawujemy mszę świętą w ich intencji. Kartki do wypisania imion zmarłych są wyłożone na końcu kościoła.
 6. W kalendarzu liturgicznym:
 • poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
 • wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
 • czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy;
 • sobota – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera.
 1. Dziękujemy za wszelką okazaną nam pomoc, zarówno duchową jak i materialną, jakiej doświadczamy z Waszej strony. Dobry Bóg niech Wam błogosławi.