1. Dziś, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 11:00 zostanie poświęcona Pieta, która powróciła do odnowionej kapliczki-niszy na tarasie naszego kościoła.
  2. We czwartek, 29 listopada, przypada kolejna rocznica zatwierdzenia Reguły naszego Zakonu (w roku 1223) przez papieża Honoriusza III na prośbę św. Franciszka z Asyżu. Tego dnia obchodzimy w naszej rodzinie zakonnej liturgiczne święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego.
  3. W tenże czwartek, 29 listopada, o godzinie 20:00 w naszym kościele odbędzie się czuwanie modlitewne zatytułowane „Przyjdź!”. Będzie to duchowe wprowadzenie do Adwentu. Katechezę o znaczeniu Adwentu wygłosi brat Szymon Janowski, a śpiew w czasie adoracji poprowadzi Małgorzata Hutek. Serdecznie zapraszamy.
  4. W najbliższą niedzielę, 2 grudnia, przypada 1. Niedziela Adwentu, który rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Okres liturgiczny Adwentu jest pamiątką radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i czasem przygotowania naszych serc do godnego przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na nabożeństwa adwentowe w naszym kościele: codziennie o godz. 6:35 śpiewane będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a o godz. 7:00 Msza św. Roratnia celebrowana według formularza o Matce Bożej.
  5. Jako że 2 grudnia przypada pierwsza niedziela miesiąca, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12:15 aż do wieczornej Eucharystii, sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny. Zachęcamy do osobistej adoracji.
  6. Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, to Mnieście uczynili – poucza nas Chrystus. Za wszelkie dobro i życzliwość okazywaną nam nieustannie i za hojne wsparcie w odrestaurowaniu Piety i przebudowie kapliczki-niszy, w której ona się znajduje, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem, a św. Andrzej Apostoł niech wstawia się za Wami. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe.