1. Dziś obchodzimy XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiega pod hasłem Dziękujemy za czyniących pokój. O g. 740 z Pl. Piłsudskiego wyruszyła uroczysta procesja do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o g. 1200 będzie (była) odprawiona msza święta z udziałem Episkopatu Polski. Tego dnia w naszym kościele zbierane są do skarbony przy wyjściu z kościoła ofiary na rzecz budowy Świątyni. Przed błogosławieństwem na zakończenie mszy świętej odmówimy uroczysty Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej.
 2. W czwartek, 8 czerwca, przejdzie ulicami Warszawy centralna procesja Bożego Ciała. Uroczystość rozpocznie się w archikatedrze mszą świętą o g. 1000, a zakończy się uroczystym odśpiewaniem hymnu Te Deum i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 3. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
  • czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, msze w naszym kościele o g. 700, 800, 930 i 1830;
  • piątek – wspomnienie bł. Mikołaja z Gesturi, kapucyna;
  • sobota – wspomnienie błogosławionych Tomasza i Leonarda z Baabdath, kapucyńskich męczenników z Libanu.
 4. Dziękujemy za waszą obecność i udzielaną pomoc. Jako bracia posługujący w tym miejscu, widzimy ją jako troskliwy wyraz opatrzności Bożej wobec nas. Powierzamy Was Bogu w Przenajświętszej Trójcy.