1. W maju chcemy modlić się podczas tradycyjnego nabożeństwa: śpiew litanii loretańskiej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, krótkie rozważanie oraz błogosławieństwo. Na nabożeństwo majowe zapraszamy codziennie o g. 1800.
 2. W czwartek, 30 maja, przejdzie ulicami Warszawy centralna procesja Bożego Ciała. Uroczystość rozpocznie się w archikatedrze mszą świętą o g. 1000, a zakończy się uroczystym odśpiewaniem hymnu Te Deum i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 3. W niedzielę, 2 czerwca, będziemy obchodzili XVII Święto Dziękczynienia, które w tym roku będzie przebiegać pod hasłem Dziękujemy za służbę człowiekowi. O g. 740 z pl. Marszałka Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami Świętej Jadwigi, Króla Polski, która zakończy się uroczystą mszą świętą o g. 1200 w Świątyni Opatrzności Bożej. Tego dnia w naszym kościele przeprowadzona będzie zbiórka na cele Świątyni.
 4. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – wspomnienie bł. Józefa Tous y Soler, kapucyna;
  • wtorek – wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa;
  • środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
  • czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele o g. 700, 800, 930 i 1830.
  • piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
 5. Dziękujemy za waszą obecność i udzielaną pomoc. Jako bracia posługujący w tym miejscu, widzimy ją jako troskliwy wyraz opatrzności Bożej wobec nas. Powierz-my się Bogu w Przenajświętszej Trójcy.

Bartolomé Esteban Perez Murillo, Dwie Trójce (1675-1682) Londyn, National Gallery