1. Dziś w naszym kościele uroczystość odpustowa związana z tajemnicą Przemienienia Pańskiego. Na uroczystą mszę świętą zapraszamy o g. 1830.
 2. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od g. 1300 do mszy wieczornej.
 3. Wyruszyła już Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymki to Sakramenty dają życie. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami przez modlitwę oraz ofiarowanie codziennych trudności Bogu.
 4. Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości i Osób Uzależnionych w Apelu na sierpień zwraca się z takimi słowami:

Prośbę o dar dobrowolnej abstynencji w sierpniu kierujemy przede wszystkim do wierzących, aby w duchu odpowiedzialności za swoje życie, życie bliskich i wszystkich, których Bóg stawia na ich drodze, podjęli post w intencji trzeźwości  narodu.

 1. Przed naszym kościołem bezdomni, podopieczni ośrodka Caritas z Piaseczna, zbieraj jałmużnę. Środki przeznaczone będą na adwentowy wyjazd rekolekcyjny. Za złożone datki serdecznie dziękujemy.
 2. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek– wspomnienie błogosławionych męczenników Agatanioła i Kasjana, kapucynów;
  • wtorek – święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, prezbitera;
  • środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy;
  • czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • piątek– święto św. Klary, dziewicy.
 3. Dziękujemy Wam za Waszą obecność i pomoc. Chrystus, który dziś staje przed nami w tajemnicy swojego Przemienienia, niech przeprowadza Was przez krzyż do chwały zmartwychwstania.

Rafael Santi – Przemienienie Pańskie (1520)