1. Zapraszamy dziś od g. 1100 do podziemi naszego kościoła na Ruchomą Szopkę Bożonarodzeniową, a następnie:
  • w dni powszednie od g. 1200 do 1830;
  • w soboty, niedziele od g. 1100 do 1830.
 2. Wizyta duszpasterska na terenie parafii katedralnej rozpocznie się od 2 stycznia i trwać będzie w dni powszednie od g. 1700 do 2100, a w soboty od g. 1000 do 1400. Szczegółowy przebieg kolędy na plakacie przed kościołem.
 3. Dwóch naszych współbraci – Szymon Janowski i Szymon Kopko – w najbliższy czwartek obchodzą swoje imieniny. W intencji solenizantów będzie się modlić na mszy świętej o g. 700.
 4. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego. msze święte według porządku niedzielnego. Tego dnia w zakrystii do nabycia poświęcona kreda oraz kadzidło. Drzwi naszych domów naznaczamy symbolem C+M+B 2023 – Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi), aby przekazać błogosławieństwo wyrażone przez kapłana podczas liturgii Objawienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli 2023, który rozpocznie się na Placu Zamkowym o g. 1200.
 5. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
  • wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;
  • czwartek – wspomnienie bł. Dydaka Józefa z Kadyksu, kapucyna;
  • piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego.
 6. Dziękujemy za wszelkie przejawy Waszej troski wobec nas oraz ubogich, którym posługujemy. W nowym roku Pańskim 2023 życzymy potrzebnych sił do pełnienia woli Bożej na każdy dzień.