1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele liturgiczny Okres Wielkanocny. Natomiast tydzień później, w niedzielę Trójcy Świętej, czyli 7 czerwca, zakończy się czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.
  2. W poniedziałek, 24 maja, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Rozpoczyna ono w liturgii Okres Zwykły w ciągu roku.
  3. W czwartek, 27 maja, będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Módlmy się w tym dniu o świętość i wierność kapłanów.
  4. W piątek, 28 maja, o godzinie 19:00, w 40. rocznicę śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego, w bazylice archikatedralnej świętego Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza święta o dobre owoce beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych: kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej FSK. Będzie jej przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
  5. W sobotę, 29 maja, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie będą miały miejsce świecenia prezbiteratu. Prosimy o modlitwę w intencji nowo wyświęconych kapłanów naszej archidiecezji.
  6. Duch Święty niech rozjaśnia nasze umysły i serca, często zmęczone i wyczerpane pandemią i przeciwnościami życiowymi. Niech stwarza w nas nowego człowieka i włącza w aktywne budowanie nowej rzeczywistości królestwa Bożego. Za wszelkie dobro, jakiego od Was doświadczamy, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem.

Serdecznie życzymy wszystkim radosnego świętowania dzisiejszej uroczystości!