Zapraszamy wszystkich na wernisaż wystawy zatytułowanej „Zanurzony w Pięknie”, w 50. rocznicę śmierci ojca Efrema Klawittera z Kcyni, zakonnika kapucyńskiego, znakomitego artysty o sławie międzynarodowej. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 24 czerwca 2021, o godzinie 16:00 w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej przy ul. Dziekania 1.

Wystawę otworzy ksiądz biskup Michał Janocha, przewodniczący Rady do Spraw Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP wraz z bratem Łukaszem Woźniakiem ofmcap, ministrem prowincjalnym Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. W terminie od 25 czerwca do 11 września tego roku prezentowanych będzie blisko sto prac ojca Efrema, które pochodzą ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz ze zbiorów Braci Kapucynów. W tym samym czasie dostępna będzie wystawa planszowa ustawiona w kościele braci kapucynów przy ul. Miodowej 13, przybliżająca koleje życia i twórczości tego wybitnego artysty.

Sympozjum poświęcone życiu i twórczości ojca Efrema Klawittera odbędzie się w czwartek, 9 września 2021 roku, także w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej przy ul. Dziekania 1. Swoją obecność potwierdził już dyrektor Biblioteki Narodowej, dr Tomasz Makowski. Będzie obecna również delegacja z Kcyni.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych niezwyczajnych wydarzeniach dla spotkania z osobą i dziełami autora o wielkiej sile ekspresji. Może stać się to dla nas prawdziwym zanurzeniem w pięknie.