1. W środę, 16 maja br., przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii. Główne obchody będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w Sanktuarium tego dnia o godz. 18.00.
  2. Jak co roku, przed odpustem św. Feliksa z Cantalice w dniach 15-17 maja w naszym kościele mamy nabożeństwo 40 godzinne. FZŚ organizuje w tym czasie otwarte rekolekcje. Temat: Święci Patroni Polski – nasi Orędownicy u Boga. Rekolekcje prowadzi br. Andrzej Romanowski OFMCap, Asystent narodowy FZŚ. Zapraszamy wszystkich sympatyków św. Franciszka z Asyżu. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła i stronie internetowej naszego klasztoru.
  3. W piątek, 18 maja będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne św. Feliksa z Cantalice, Patrona dzieci. Porządek mszy św. jak w dzień powszedni. Namaszczenie dzieci olejami św. Feliksa po każdej Mszy św. W innym czasie prosimy zgłaszać się do zakrystii.
  4. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na Noc Otwartą Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ulicy Miodowej 17/19. Wydarzenie organizowane podczas Nocy Muzeów rozpocznie się 19 maja br. o godz. 18.00, a zakończy o godz. 24.00. W programie – zwiedzanie pod opieką przewodnika Domu Arcybiskupów Warszawskich i ogrodu, a ponadto niespodzianka muzyczna. Gościem specjalnym będzie pani Anna Rastawicka, świadek życia i posługi Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu w Lublinie, trzech naszych braci przyjmie święcenia kapłańskie. Polecamy ich Waszym modlitwom. Modlitwy nowennowe przed uroczystością są odmawiane po mszy św. o godz. 7.00 i 18.30.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00.
  7. Za wszelkie dobro jakiego od Was nieustannie doświadczamy niech wynagrodzi Pan Jezus i św. ojciec Franciszek. Radosnego świętowania!