1. Dziś w Lublinie, dwóch naszych braci, Krzysztof i Michał, przyjmie święcenia kapłańskie, a dwóch innych, Piotr i Mateusz, święcenia diakonatu. Polecamy ich Waszym modlitwom.
  2. W całym Kościele trwa obecnie nowenna do Ducha Świętego. W naszym kościele modlitwy tej nowenny są połączone z Mszą świętą o godzinie 7:00 i z nabożeństwem majowym o godzinie 18:00.
  3. We wtorek, 18 maja, w naszym kościele przypada święto pierwszego kanonizowanego spośród braci kapucynów, świętego Feliksa z Cantalice. Msze święte będą według porządku dnia powszedniego. Z racji na rygory sanitarne nie będzie obrzędu indywidualnego namaszczenia dzieci olejem świętego Feliksa. Ograniczymy się tylko do ogólnej modlitwy przez wstawiennictwo tego Świętego, patrona dzieci.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które codziennie odprawiane jest w naszym kościele o godzinie 18:00.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  6. Także w przyszłą niedzielę, z racji na 23. dzień miesiąca, wspominamy w naszym kościele świętego ojca Pio. Nabożeństwo do świętego Stygmatyka rozpocznie się o godzinie 18:00 nabożeństwem majowym, a następnie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z okolicznościowym kazaniem.
  7. Za wszelkie dobro, jakiego od Was nieustannie doświadczamy, niech wynagrodzi Pan Jezus i święty nasz ojciec Franciszek.

A na dziś, wszystkim życzymy radosnego świętowania tajemnicy Wniebowstąpienia Pańskiego!