1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres „Komunii Wielkanocnej”.
  2. W poniedziałek, 21 maja, obchodzimy liturgiczne święto NMP Matki Kościoła. Rozpoczyna ono w liturgii okres zwykły w ciągu roku.
  3. W środę, w 23 dzień miesiąca, wspominamy św.  Pio. Nowenna rozpocznie się o godz. 18.00 odczytaniem podziękowań i próśb do Boga za wstawiennictwem ŚWIĘTEGO, a następnie uroczysta Msza św. z okolicznościowym kazaniem.
  4. W czwartek, 24 maja, będziemy obchodzić w liturgii uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Módlmy się w tym dniu o świętość i wierność  kapłanów.
  5. W poniedziałek, 28 maja br., przypada 37. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski. Z tej racji, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a po niej zgromadzeni odmówią modlitwę o beatyfikację Księdza Prymasa.
  6. Niech Duch Święty rozjaśnia nasze umysły i serca, często zmęczone i wyczerpane przeciwnościami życiowymi. Niech stwarza nową ludzkość i włączy nas w dynamizm tej nowej rzeczywistości.
  7. Za wszelkie dobro, niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem. Radosnego świętowania!