1. We środę, jako że jest to 23. dzień miesiąca, wspominamy świętego ojca Pio. Nowenna rozpocznie się o godzinie 18:00 odczytaniem podziękowań i próśb do Boga za wstawiennictwem Świętego z Pietrelciny. Następnie zostanie odprawiona Msza święta, a po niej będzie możliwość uczczenia relikwii Świętego.
  2. We czwartek, 24 grudnia, przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Spowiedź w tym dniu w naszym kościele będzie w godzinach od 7:00 do 15:00 bez przerwy. Mszy świętej o godzinie 18:30 nie będzie. Wieczerza Wigilijna niech stanie się dla nas doświadczeniem jedności z Bogiem i z naszymi bliskimi.
  3. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Pasterką o godzinie 24:00. Pół godziny wcześniej, o godzinie 23:30, procesjonalnie wniesiemy do kościoła figurkę Dzieciątka Jezus i będziemy sprawować liturgiczną Godzinę Czytań.
  4. Msze święte w pierwszy i drugi dzień Świąt w naszym kościele są według porządku niedzielnego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Świętej Rodziny.
  5. W zakrystii można zaopatrzyć się jeszcze w poświęcone opłatki wigilijne.
  6. Z radością informujemy, że senior naszej wspólnoty brat Gabriel Bartoszewski otrzymał diamentowego Feniksa, czyli nagrodę Stowarzyszenia Wydawnictw Katolickich. W uzasadnieniu znalazły się następujące słowa o laureacie: „Postać wybitna, niepowtarzalna, wzór zakonnika i człowieka uparcie dążącego do świętości poprzez ciężką, bezinteresowną pracę i miłość do człowieka na podobieństwo pierwszych chrześcijan i mnichów”. Wielkie gratulacje!
  7. Parafia archikatedralna informuje, że z powodu trwającej pandemii tegoroczna wizyta duszpasterska nie odbędzie się w tradycyjny sposób, a jedynie na indywidualne zaproszenie duszpasterza. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.
  8. Ze smutkiem informujemy, ze nasza Ruchoma Szopka, która znajduje się w dolnym kościele, nie będzie dostępna dla odwiedzających. Ta trudna decyzja podjęta została w związku z ograniczeniami sanitarnymi i wprowadzeniem kwarantanny narodowej. Szopka w tym roku przeszła renowację i pojawił się nowy korowód świętych zmierzających do Świętej Rodziny. Nową wersję szopki będzie można zobaczyć jedynie w internecie.
  9. Niech Bóg wynagrodzi Wam swym błogosławieństwem każdy odruch Waszej życzliwości, bliskości z nami, a także za każdy gest wsparcia materialnego na rzecz potrzeb Jadłodajni w okresie przedświątecznym.

Kontemplacja tajemnicy Bożego Narodzenia niech umocni w naszych sercach i w rodzinach wzajemną miłość, radość, jedność i pokój.