1. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał od poniedziałku, 18 stycznia, do poniedziałku, 25 stycznia, będzie w tym roku obchodzony pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (J 15,5-9). Szczegóły obchodów można znaleźć na plakacie w kruchcie kościoła.
  2. W sobotę, jako 23. dzień miesiąca, zapraszamy o godzinie 18:00 na nowennę do świętego ojca Pio, a następnie na uroczystą Mszę świętą sprawowaną w odczytanych intencjach. Na zakończenie Eucharystii adoracja relikwii świętego Stygmatyka.
  3. Ojciec Święty Franciszek ustanowił Listem Apostolskim „Misericordia et misera Niedzielę Słowa Bożego, która będzie obchodzona zawsze w 3. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Tegoroczna Niedziela Słowa Bożego przypada w następną niedzielę, 24 stycznia. Zachęcamy do częstej lektury Słowa Bożego, aby ożywiać naszą wiarę i umacniać się w dawaniu świadectwa.
  4. Zachęcamy, aby 1% podatku dochodowego przekazać bezpośrednio na Fundację Kapucyńską imienia błogosławione Aniceta Koplińskiego, która wspiera warszawski klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w prowadzeniu Domu błogosławionego Aniceta dla posługi ludziom bezdomnym i potrzebującym pomocy materialnej oraz duchowej. Codziennie wydajemy ponad 400 posiłków osobom głodnym i zziębniętym, troszczymy się też dla nich o odzież, obuwie, wsparcie medyczne i różnorodną pomoc w procesie wychodzenia z bezdomności.
  • KRS Fundacji Kapucyńskiej – 0000373790
  1. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz kościoła, klasztoru i funkcjonowania Domu błogosławionego Aniceta Koplińskiego wspierającego bezdomnych i ludzi będących w potrzebie. Zapewniamy o naszej codziennej modlitwie w Waszych intencjach.

Dobrej niedzieli i radosnego świętowania w Panu!