1. Dziś przypada 39. rocznica wprowadzenia w Polsce „stanu wojennego”. Niech wspomnienie tego dramatycznego faktu stanie się okazją do modlitwy za tych wszystkich, którzy walczyli o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny płacąc za nią ogromną cenę, niekiedy nawet życia. Włączmy się w inicjatywę „Ofiarom stanu wojennego: Zapal Światło wolności”. Akcja ta polega na postawieniu w oknie zapalonych świec dzisiaj, 13 grudnia, o godzinie 19:30.
  2. We środę, 16 grudnia, na Mszy świętej wieczornej o godzinie 18:30 będziemy dziękować Bogu za dar życia i świętości oraz dzieło błogosławionego Honorata Koźmińskiego, polecając też Bogu za jego wstawiennictwem wszystkie nasze intencje i sprawy.
  3. Ojciec Święty Franciszek ogłosił w całym Kościele Rok świętego Józefa, który rozpoczął się 8 grudnia tego roku i trwać będzie do 8 grudnia 2021 roku. Penitencjaria Apostolska w wydanym komunikacie podała, że z Rokiem św. Józefa związany jest dar specjalnych Odpustów.
  4. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w apelu: „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po upływie miesiąca od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel serdecznie dziękujemy.
  5. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne.
  6. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiary składane na jadłodajnię dla bezdomnych i za każdy wyraz Waszej życzliwości. Niech Bóg wynagrodzi Wam swym błogosławieństwem.

Głębokie przeżywanie Adwentu niech sprawi, że w naszych sercach ustąpi lęk, smutek i przygnębienie, a zagości Boża radość i szczęście.