1. Dzisiaj, w 2. Niedzielę Adwentu, obchodzimy XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tego też względu prowadzona jest dzisiaj zbiórka do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  2. Dziś z racji 1. niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 12:15. Wieczorna Eucharystia sprawowana będzie w intencji naszej Ojczyzny, a poprzedzona zostanie nabożeństwem o godzinie 18:00.
  3. We wtorek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele będą jak w dzień powszedni. Od godziny 12:00 do godziny 13:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i na nabożeństwo zwane Godziną Łaski. O tę modlitwę prosi Matka Boża, obiecując niezliczone łaski dla duszy i ciała. Adoracja w intencji uświęcenia kapłanów i osób Bogu poświęconych rozpocznie się już o godzinie 9:30.
  4. Codziennie o godzinie 6:35 śpiewane są u nas w kościele godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a Msza święta Roratnia z homilią celebrowana jest o godzinie 7:00.
  5. Wszystkim dziękujemy za troskę o nasz kościół, klasztor i dzieła prowadzone przy nim. Waszą ofiarność niech wynagrodzi Bóg swym błogosławieństwem.
  6. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie Wam pragnienie bliskości Boga szczególnie w modlitwie i życiu sakramentalnym. A wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Myry, niech otworzy nasze serca na potrzebę wzajemnej troski i przyniesie nam radość obdarowywania ludzi dobrem.