1. Dzisiaj, w 1. Niedzielę Adwentu rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem odnajdywania harmonii między oczekiwaniem na przyjście Pana a rozpoznawaniem Jego obecności w Kościele. Niech stanie się on pięknym okresem głębi ducha w przygotowaniu serc do radosnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nabożeństwa adwentowe:
  • codziennie o godzinie 6:35 śpiewane będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
  • a o godzinie 7:00 celebrowana Msza święta Roratnia z krótką homilią.
  1. We środę, jak co tydzień, o godzinie 18:00 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa o godzinie 18:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o świętość życia dla powołanych oraz do wynagradzania Najświętszemu Sercu Jezusa za wszystkie grzechy i słabości nasze jak też naszych bliźnich.
  3. W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, odbędzie się zbiórka ofiar do skarbony na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  4. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 12:15 do godziny 18:30. Wieczorna Eucharystia będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny.
  5. W zakrystii można już zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  6. Za wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła, klasztoru i hojną pomoc w utrzymaniu Domu błogosławionego Aniceta, jałmużnika Warszawy, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem, a Najświętsza Maryja Niepokalanie Poczęta niech oręduje za nami u swego Syna.

Wszystkim serdecznie życzymy owocnego przeżycia czasu Adwentu AD 2020.