1. W środę, 17 lutego, przypada Popielec, który rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu jako okresu przygotowania do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Na znak rozpoczęcia pokuty w tym dniu posypujemy nasze głowy popiołem. Msze święte będą jak w dzień powszedni. W Środę Popielcową wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wszystkich dorosłych, aż do ukończenie do 60. roku życia, obowiązuje także post ścisły. Post ścisły polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch niepełnych.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 17:45;
  • Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17:45.
  1. W piątek, 19 lutego, przypada Dzień Modlitwy i Postu za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i aktów wynagradzających.
  2. W dniach 14–20 lutego będziemy przeżywali 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o podjęcie w tym tygodniu różnych form modlitwy w intencji trzeźwości, a także zachęcamy do podejmowania osobistej abstynencji.
  3. Za duchowe i materialne wspieranie naszego kościoła, klasztoru i Domu błogosławionego Aniceta – naszej przystani dla ludzi bezdomnych i potrzebujących – niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem.

Wszystkim życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.